Туреччина та ЄС відновлюють економічний діалог на високому рівні після 6 років перерви

3 квітня в Брюсселі відновляться консультації в рамках Економічного діалогу високого рівня Туреччина-ЄС (HLED) після шестирічної перерви. Про це повідомили в Міністерстві фінансів і казначейства Туреччини.
Відновлення діалогу стане важливим кроком для зміцнення економічних зв'язків і стратегічного співробітництва між Анкарою та Брюсселем. Діалог був започаткований на саміті Туреччина-ЄС у 2015 році з метою сприяння співпраці сторін з економічних питань.
Раніше було проведено три зустрічі в рамках HLED — у 2016, 2017 і 2019 роках. Рішення про відновлення діалогу було прийнято на засіданні Ради ЄС з загальних питань у грудні 2024 року і затверджено на саміті голів держав і урядів Європейського Союзу.
В майбутньому засіданні візьмуть участь міністр фінансів і казначейства Туреччини Мехмет Шимшек, єврокомісар з економіки та продуктивності Валдіс Домбровскіс і комісар ЄС з питань розширення Марта Кос.
Метою зустрічі є прискорення економічного співробітництва та розширення сфер взаємного інтересу. Захід складатиметься з двох основних сесій. Під час першої відбудеться обмін думками на рівні міністрів щодо макроекономічних перспектив, конкурентоспроможності та структурних реформ. У другій сесії зберуться керівники провідних турецьких та європейських компаній, а також фінансових інститутів, зокрема Європейського інвестиційного банку та Європейського банку реконструкції та розвитку, щоб обговорити розширення інвестиційних і торгових можливостей.
Мехмет Шимшек підкреслив важливість відновлення діалогу та зазначив: «Як співголова першої зустрічі в 2016 році, я радий бачити, що ця платформа відновила свою роботу». Він також підтвердив прихильність Туреччини до членства в ЄС і підкреслив, що майже 42% турецького експорту припадає на країни ЄС, що робить Туреччину п'ятим за величиною торговим партнером співтовариства.
Міністр зазначив необхідність оновленої торгової структури, що охоплює державні закупівлі, послуги та сільське господарство, а також закликав до спрощення процесу отримання віз для бізнесменів та студентів, а також до розширення спільних проектів у третіх країнах.
«З нашими сильними сторонами в обороні, енергетиці, сільському господарстві та виробництві ми готові до більш глибокого та багатогранного співробітництва з ЄС», — додав міністр.